Vilkaviškio Rotary klubas

Pirmasis Lietuvos Rotary klubas įkurtas 1934 m. spalio 15 d. Kaune. 1935 m. gegužės 5 d. Kauno Rotušėje Tarptautinio Rotary atstovas iš Suomijos F. Torval įteikė Kauno Rotary klubui jo tarptautinio pripažinimo dokumentą – chartiją – ir ritualinį klubo atributą – medinį plaktuką su varpeliu. Dėl to Kauno Rotary klubo gairelę puošia Rotušės siluetas. 1938 m. liepos 4 d. Rotary klubas buvo įkurtas Šiauliuose. Netrukus, 1938 metais liepos 15 d., Klaipėdoje taip pat buvo įkurtas pirmasis Krašto Rotary klubas. Jis veikė 11 mėnesių ir 1939 birželio 16-ąją buvo uždarytas, kai Vokietija okupavo Klaipėdos kraštą. Iki 1940 m. Lietuvoje taip pat veikė ir Vilniaus Rotary klubas. Šio klubo veiklos nebuvo spėta oficialiai įteisinti, nes 1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, Rotary klubų veikla buvo nutraukta, daugelis rotariečių ištremta į Sibirą.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, vėl pradėti kurti Rotary klubai, bet tik Kauno Rotary klubas galėjo būti atkurtas teisėtai, nes buvo išlikę daug prieškario Kauno Rotary klubo dokumentų, dar buvo gyvas senojo Kauno Rotary klubo narys Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, tapęs atsikūrusio Kauno Rotary klubo garbės nariu. Kauno Rotary klubas netrukus švęs savo veiklos 80-metį. Šiaulių ir Klaipėdos Rotary klubai jau paminėjo veiklos 75-mečio jubiliejus. Vilniaus Rotary klubas atšventė 70-ies metų veiklos sukaktį.

Lietuvos Rotary klubai yra priskirti Danijos apygardai Nr. 1460. Nuo 2014 m. liepos 1 d. Lietuva taps savarankiška Rotary apygarda. 2001 m. gegužės 1 d. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijoje įregistruotas Lietuvos Rotary Komitetas. 2011 m. birželio 8 d. Lietuvos Rotary Komitetas buvo pervadintas į Lietuvos Rotary Organizaciją. Vilniuje veikia organizacijos sekretoriatas, kuris koordinuoja Lietuvos Rotary klubų veiklą. Sekretoriate teikiama visa reikiama informacija Rotary nariams, o taip pat visiems besidomintiems Rotary veikla Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 47 pasaulyje pripažinti ir inauguruoti Rotary klubai.

1995 m. gruodžio 9 d. įkurtas pirmasis Lietuvoje jaunimo nuo 18 iki 30 metų Kauno Rotaract klubas. Šiuo metu Lietuvoje veikia 7 Rotaract klubai, 3 Interact klubai, kurie vienija jaunimą nuo 12 iki 18 metų.